Tarot İmparator Kartı Anlamı Nedir?

Tarot kartlarının 04 numaraya sahip kartı İmparator, Büyük Arkana’nın beşinci kartını temsil etmektedir. İmparator kartı ile tarot açılımınızda karşılaştığınızda eğer kartınız düz geldiyse liderlik, başarı ve hırsı ters geldiyse kontrol yitimi, statü kaybı ve zayıflığı işaret etmektedir. Kart, hayat asasını sağ elinde tutan İmparator tarafından simgelenmektedir.  Bu erkeğin sol elinde ise ruh ve madde arasındaki dengeyi simgeleye hükümdarlık simgesi bulunmaktadır. İmparatorun arkasındaki tepeler gücünü ve iradesini ifade etmektedir. İmparator kartı ateş elementinin etkisindedir, yönetici burcu ise koçtur, hırs, azim ve başarı temel özellikleridir.

tarot-imparator-karti

Tarot destesinin erkek cinsiyetini temsil eden ilk kartıdır. Otorite, ebeveynlik ve hayatın hukuk ile düzenlenmesini anlatır. Erkeksi ve maddi gücü, babalığı ve olgunluğu simgeler.

Temsil ettiği otorite ile devlet ile ilgili işleri ve uluslararası güçlü ve büyük organizasyonların habercisi olabilir. Hayatımızda bulunan mülkiyet sahibi bir erkeği de temsil edebilir tarot açılımında. Yönetimi ve kontrolü elinde tutan biridir. Duygularını geri plana atan ve sahip olduğu gücü ortaya çıkaran bir erkektir. Kurulacak olan bir ailenin de simgesi olabilir bu kart.

Tarot açılımınızda İmparator kartı ters çıkarsa bunun anlamı ise şu şekilde olabilir; Duygusal zayıflık ve güçsüzlük, ilişkilerde yaşanacak olan zorluk, etkisiz kalma, iktidarsızlık, güç kaybı, bulunduğunuz mevkiden düşüş, otoriteye karşı boyun eğme. Kendi amaçları doğrultusunda sizi kullanmak isteyen kişie karşı bir uyarı. Kısacası tarot açılımınızda İmparator kartını ters olarak görürseniz hayatınızdaki kişilere karşı dikkatli olmalı ve ters gidebilecek işlerinize karşı tetikte olmanızı tavsiye ederiz.