Huzurlu Ev Nasıl Dekore Edilir?

Sağlıklı bir yaşamın yolu akıllıca yapılmış ev dekorasyonlarından geçmektedir. Özellikle Feng Shui felsefesine göre dekore edilen evlerde daha sağlıklı bir yaşam mevcuttur. Doğa tarafında bizlere sunulan enerjinin evlerimize en iyi şekilde yansıması için evlerimize kolay enerji girişini sağlayacak bir dekorasyon çalışması yapmalıyız.

Doğada bulunulan alanların manyetik çekim kuvvetleri bambaşkadır. Aynı mahalledeki evlerin her biri size kendinizi farklı hissettirir bu tamamen Feng Shui’in savunmuş olduğu dekorasyon şekline göre kişilerin evlerinde mutlu olabileceği düşüncesini doğrulamaktadır.

Sağlığımız için evimizi nasıl döşemeliyiz?

Evlerimizi en rahat şekilde kullanabileceğimiz tarzda dekore etmeliyiz. Şık bir görüntü için rahat kullanımı olmayan ev mobilyalarınız sizi ne kadar mutlu eder? Bir süre sonra şık görüntüsünden vaz geçerek rahat kullanıma olanak sağlayacak şekilde dekore eder ve” oh be dünya varmış” diye Feng Shui’e teşekkür edebilirsiniz. Beden ve ruhunuzu, gözünüzü yormayacak şekilde bir dekorasyona imza atarak evinizde maksimum rahatlığı konforu buna bağlı olarak da mutluluğu ulaşabiliriz.

Ev içerisinde diğer odalara geçişimizi zorlaştırmayacak şekilde dekorasyon yaparak kendi hareketlerimizi kısıtlamamış olabiliriz. Bizi rahatsız eden kumaşlara sahip mobilyalardan uzak durmalıyız. Örneğin yakıcı bir kumaş özelliği bulunan kumaşlar ve deri koltuk döşemeleri yaz aylarında istenmeyen şekilde sırtımızı yakabilir bu durum sağlımız açısından bizi mutsuz eder.

Sevdiğimiz güzel figürlere ait aksesuarları tercih ederek onları her gördüğümüzde ruhen mutlu olabilirsiniz. Sevdiğiniz size huzur veren renklerle evlerinizin duvarlarını renklendirerek yine kendinizi çok daha sağlıklı ve mutlu hissedebilirsiniz. Sevdiğiniz çiçeklerden oluşan bir demet taze çiçeği masanızın üzerinde bulundurarak güzel kokular ve sevdiğiniz çiçekler eşliğinde mutluluğunuzu kolayca arttırabilirsiniz.