Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin alımı herkesin aklındaki ortak sorudur. Bitcoin sanal para birimi ile işlem yapılabilmesi için ilk olarak bitcoin alımı yapılması gerekmektedir. Ülkemizde henüz tam olarak oturmayan bitcoin sistemi ile para alımı yapmak çok da kolay değildir. Bitcoin alımı için ilk olarak bir bitcoin cüzdanı oluşturulması gerekecektir.
Bu cüzdan alınan paraların saklanması için son derece önemlidir. Bu noktada bitcoin.org adresi aracılığı ile bir cüzdan oluşturmak mümkündür. Bu sanal cüzdanlar normal cüzdanlarla oldukça benzerdir. Cüzdanın kilidi şifrelerdir. Cüzdan oluşturulduktan sonra sıra bitcoin alımına gelmektedir. Bitcoin kuru oldukça değişkendir. Sürekli değişen fiyatlar doğru anın kollanmasının önemini kanıtlar niteliktedir. Doğru anın belirlenmesi ve fiyatlar düşükken alım yapılması ileride çok büyük paralara kazanılmasını sağlayacaktır. Bitcoin alımı için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en popüler olanları aşağıdaki gibidir.

Buy Bitcoins with Credit Card

Havale ile bitcoin alımı

Havale yani banka hesabı ile bitcoin alımı yapmak Türkiye içerisinde en güvenilir yöntemlerden biridir. Bunun için Koinim sitesini kullanmak mümkündür. Farklı alım siteleri de bulunmaktadır. Bu şekilde bitcoin alımı yapabilmek için verilen banka hesabına havale ile para yatırılmalı ve yatırılan para bitcoin para birimine çevrilmelidir. Bu noktada çevrilen para mutlaka sanal cüzdana aktarılmalıdır. Sadece site üzerinde tutmak bazı problemlere yol açabileceğinden tavsiye edilmemektedir.

 

Yurtdışından bitcoin almak

Bitcoin sadece Türkiye’den alma zorunluluğu bulunan bir para birimi değildir. Yurtdışından bitcoin alımı yapmak da mümkündür. Bunun için biraz daha uğraşılmakta fakat alınan bitcoinler daha ucuza gelmektedir. Bu işleme swift transfer adı verilmektedir. Transfer işlemleri 5 güne kadar çıkabilmektedir. Bu noktada yaşanan kur değişimleri ödenecek miktarı etkileyeceğinden bir miktar risk bulunmaktadır. Fakat çok büyük bir dalgalanma ihtimali son derece düşük olacağından zarar etme ihtimali yok denecek kadar azdır.

Tarot İmparator Kartı Anlamı Nedir?

Tarot kartlarının 04 numaraya sahip kartı İmparator, Büyük Arkana’nın beşinci kartını temsil etmektedir. İmparator kartı ile tarot açılımınızda karşılaştığınızda eğer kartınız düz geldiyse liderlik, başarı ve hırsı ters geldiyse kontrol yitimi, statü kaybı ve zayıflığı işaret etmektedir. Kart, hayat asasını sağ elinde tutan İmparator tarafından simgelenmektedir.  Bu erkeğin sol elinde ise ruh ve madde arasındaki dengeyi simgeleye hükümdarlık simgesi bulunmaktadır. İmparatorun arkasındaki tepeler gücünü ve iradesini ifade etmektedir. İmparator kartı ateş elementinin etkisindedir, yönetici burcu ise koçtur, hırs, azim ve başarı temel özellikleridir.

tarot-imparator-karti

Tarot destesinin erkek cinsiyetini temsil eden ilk kartıdır. Otorite, ebeveynlik ve hayatın hukuk ile düzenlenmesini anlatır. Erkeksi ve maddi gücü, babalığı ve olgunluğu simgeler.

Temsil ettiği otorite ile devlet ile ilgili işleri ve uluslararası güçlü ve büyük organizasyonların habercisi olabilir. Hayatımızda bulunan mülkiyet sahibi bir erkeği de temsil edebilir tarot açılımında. Yönetimi ve kontrolü elinde tutan biridir. Duygularını geri plana atan ve sahip olduğu gücü ortaya çıkaran bir erkektir. Kurulacak olan bir ailenin de simgesi olabilir bu kart.

Tarot açılımınızda İmparator kartı ters çıkarsa bunun anlamı ise şu şekilde olabilir; Duygusal zayıflık ve güçsüzlük, ilişkilerde yaşanacak olan zorluk, etkisiz kalma, iktidarsızlık, güç kaybı, bulunduğunuz mevkiden düşüş, otoriteye karşı boyun eğme. Kendi amaçları doğrultusunda sizi kullanmak isteyen kişie karşı bir uyarı. Kısacası tarot açılımınızda İmparator kartını ters olarak görürseniz hayatınızdaki kişilere karşı dikkatli olmalı ve ters gidebilecek işlerinize karşı tetikte olmanızı tavsiye ederiz.

Rosense Gül Suyu

Gül yapraklarının damıtılmasıyla elde edilen gül suyu uzun yıllardır tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Cilt rahatsızlıklarından kalp hastalıklarına kadar bir çok hastalığı tedavi ettiği bilinmektedir. rosense-gul-suyuTeknolojinin gelişmesiyle, organik gıdalardan hızla uzaklaşan kişiler gün geçtikçe doğal gıda ve az kimyasal içerikli maddelere yönelmişlerdir. Rosense, gül suyunun saf ve temizleyici etkisinin olması kimyasal kozmetik ürünlerine göre daha çok tercih edilme sebebidir,çünkü Rosense gül suyu katkı maddesi ve herhangi bir kimyasal madde içermemektedir. Ayrıca gül suyunun hem antiseptik hem de antibakteriyel özellikte olması ciltteki iltihaplarında kurumasını sağlamaktadır.Gül suyunun faydalarını kısaca özetlersek;

  • Rahatlatıcı etkisi vardır,hoş kokusundan dolayı stress seviyesini azaltır.
  • Parlak ve yağlı ciltlerin matlaşıp daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar.
  • Etkili bir saç yumuşatıcısıdır,saç kremi yerine tercih edilebilir.
  • Göz altındaki morlukları azaltan gül suyu ayrıca cildin temizliğine yardım ederek kırışık oluşumunu azaltır.
  • Kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı, selülit içinde alternatif bir tedavi yöntemidir.
  • Cildin PH dengesini ayarlar ve güneş yanıklarının oluşumunu engeller.
  • Gül suyu dişlerin mine tabakasını güçlendirir ve ağız kokusunu engellemek için gargara olarak da kullanılabilir.

Putin Maaşını Düşürdü

Ukrayna krizi sebebiyle Batılı ülkelerin Rusya’ya uyguladığı yaptırımlar ve düşen petrol fiyatları ile son olarak Batılı ülkelerin dev şirketlerinin Rusya’dan cekilmesinin etkileri, Rusya Devlet Baskanı Vladimir Putin’in maaşını da vurdu. Putin kendisiyle birlikte Rusya Başbakanı Medvedev ,başsavcı ve Devlet Sorusturma Komisyonu Baskanı maaşlarında yüzde 10 kesinti öngören kararı onayladı.
Putin ve diğer yöneticilerin aylık maaşları ile aylık ve 3 aylık ikramiyelerinde de yüzde 10 kesinti yapılacak. Karar 1 Mart 2015 itibariyle gecerli olacak. Yüzde 10’luk bu kesintiyle 3 milyon dolar tasarruf saglanmasi amaçlanıyor.
Rusya Devlet Baskanı Vladimir Putin,Batılı yaptirimlar nedeniyle gecen Aralik’ta da, 2016_2017 bütçesinde,verimsiz bütçe harcamalarında yüzde 5, devlet şirketlerinde yüzde 3 kesinti yapılmasını talep etmişti. Bütçede yapılan kesintilerle 36 milyon dolar tasarruf amaçlanıyor. Butçede 2015 yılı icin kesinti öngörmeyen Moskova Yönetimi üst düzey bürokrat  maaşlarını düşürmek için ise erken davrandı.
Yaşanan tüm gelişmeler Rusya’da Putin yönetimindeki 15 senelik refah döneminin Ukrayna krizi nedeniyle uygulanan batılı yaptırımlarla sona erdiği şeklinde yorumlanıyor.

Apple Watch

Bugüne kadar iletişim ve bilgi teknolojilerinde hep bir adım önde olan Macintosh I-Phone teknolojisiyle dünyaya açıldığından bu yana geçen zamanda zirvede olduğunu kanıtlarcasına I-Phone ile çalışan ve bir ara yüz özelliğinden çok daha öte olan Apple Watch’ı piyasaya sürdü.

Saat, eşi benzeri bulunmayan yeni geliştirilmiş özellikleriyle hayatta her zaman diğerlerinden bir adım önde olmanızı sağlayacak kullanım kolaylığı sağlıyor. Kolunuzda olduğunu bile unutabileceğiniz kadar hafif olan tasarımı yanında kullanışlı ve anlık tepkimeleri diğer rakiplerinden çok daha üst düzeyde.

Saati kullanmak için kolunuzu kaldırdığınızda klasik bir Apple ekranı kadar tanıdık ama bir o kadar da yeni olan Watch Os’un açıldığını görüyorsunuz. Anlık tepkime süresi o kadar kısaltılmış ki, çok aceleniz olduğunda göz ucuyla şöyle bir göz atsanız bile, ayrıntıları kaçırmayacak kadar hassas, çok yüksek piksel yoğunluğu, grafik ve resimlerin mükemmel bir netliğe sahip olduğuna şahit olacaksınız. Bu da Apple Watch’ın en yeni teknolojilerinden biri olan saydam ve pürüzsüz retina ekran özelliği sayesinde oluyor. Özelliği ise yapımında elmastan sonra Dünya’nın en sert malzemesi olarak bilinen safir kristalin kullanılması…

Diyelim ki acelemiz yok ve saat haricinde hava durumu veya banka verilerinizle ilgili bilgilere ulaşmak istiyorsunuz. Her ne kadar yeni geliştirilen yazı tipinde bilgileri kolayca okuyabilseniz bile bazen ekranı büyütme ihtiyacı duyarsınız. Klasik parmakla büyütme bazen çok can sıkıcı olabiliyor. Kontrolü bir türlü ele alamıyorsunuz. İşte bu sorunu da düşünen Apple Watch mühendisleri, bizlere normal saatlerde bulunan kurma düğmesi yerine ekranı rahatlıkla büyütebileceğimiz, Digital Crown’u icat etmişler. Ufak bir dokunuşla ekranı rahatlıkla büyütüp, kaydırma işlemlerinizi saat üstünde rahatlıkla yapabiliyorsunuz.

Gelelim menüler arasındaki dolaşım hızına. Ekrana yapılan baskı ve hafifçe dokunuş arasındaki farkı sezebilen, Multi Touch özelliğinin bir üst basamağı olan Force Touch, algılama teknolojisinin son durağı. Ne kadar rahat ve hızlı kullanıldığına inanamayacaksınız.

Apple Watch’ı farklı kılan en ilginç özelliklerinden biri de dokunma hissini sadece siz ona dokunurken değil onun da bileğinize dokunurken sizi algılaması olacak. İçinde geri bildirim üreten bir lineer uyarıcı (Taptic Engine) bulunan saat bu sayede size fiziksel aktiviteleriniz esnasında bilgi üretir ve kalp atışı gibi birçok kişisel özelliklerinizin durumunu kontrol etmenizi sağlar. Bununla da yetinmeyen Apple Watch, kızılötesi, Led’ler, fotodiyotlar aracılığıyla koruduğu sensörü, GPS, Wi-Fi ve ivmeölçerle koordineli kullanarak tüm fiziksel aktivitelerinizi ölçebilir.

İnsan yaşamını ve rahatlığını bir adım daha öne taşımış olan Apple Watch, geleceğin de temellerini şimdiden atmışa benziyor.